dr inż. Tomasz Siostrzonek – specjalista w zakresie układów napędowych dużych mocy oraz jakości energii elektrycznej w zakładach górniczych. Posiada bogate doświadczenie przemysłowe zdobyte w trakcie realizacji wielu projektów w kraju i za granicą. Prowadził modernizacje układów napędowych maszyn wyciągowych jako kierownik ds. automatyki oraz jako kierownik projektu. Jest autorem lub współautorem wielu opracowań i ekspertyz dla przemysłu wydobywczego i energetyki zawodowej. Był doradcą i konsultantem technicznym firm sektora górniczego.
Pozostali członkowie zespołu:
prof. dr hab. inż. Zbigniew Hanzelka – ekspert w zakresie jakości energii elektrycznej. Pomysłodawca i twórca Laboratorium Jakości Energii Elektrycznej w AGH. Członek komitetów naukowych wielu międzynarodowych i narodowych konferencji, międzynarodowych i narodowych organizacji technicznych, wykonawca licznych prac dla przemysłu i energetyki zawodowej, członek Komitetu Elektrotechniki PAN i Komitetu Problemów Energetyki PAN.
dr inż. Szymon Barczentewicz – pracownik Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej na AGH w Krakowie oraz Biura Innowacji i Nowych Technologii w TAURON Dystrybucja SA. Jego główne zainteresowania badawcze to przetwarzanie sygnałów, synchrofazory oraz systemy pomiarowe w Smart Grid. Kierownik krajowych i międzynarodowych projektów badawczych (m. in. Horyzont 2020).
dr inż. Mateusz Dutka – kierownik i/lub realizator pomiarów liczników bilansujących oraz analizatorów jakości energii elektrycznej. Specjalizacja w zakresie testów i pomiarów wielkości elektrycznych (U, I, P, Q, S, THD, K, Pst/Plt i ich kombinacji), zdarzeń, energetycznych. W tym również weryfikacji działania urządzeń elektrycznych pomiarowych pod obciążeniem np. testów starzeniowych, w warunkach podniesionej temperatury/wilgotności otoczenia i stabilności pomiarów w tym zakresie. Współrealizator wielu pomiarów JEE przemysłowych m.in. dla: Ekospalarni w Krakowie, Huty Ostrowiec, MPWiK w Krakowie, PGE i innych. Współrealizator projektów: OTE, Mobisys (Enea), SOPJEE (Tauron). Naukowo tematyka związana z przetwarzaniem danych, analizą oraz prognozowaniem np. produkcji energii z OZE.
dr inż. Andrzej Firlit – zatrudniony jest w AGH Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie od 1996 r. Od początku w Katedrze Energoelektroniki i Automatyki Systemów Przetwarzania Energii (KEiASPE). Zaangażowany był w realizację 18 projektów i grantów, w tym 6 międzynarodowych, oraz kilku wdrożeń. Pełnił funkcję kierownika trzech projektów oraz uczestniczył w trzech stażach zagranicznych. Główne obszary zaangażowania i doświadczenia zawodowego: analiza, ocena i poprawa jakości dostawy energii elektrycznej oraz warunków zasilania i efektywnego użytkowania energii, diagnostyka pracy sieci zasilających oraz urządzeń, analizy poawaryjne, inteligentne systemy elektroenergetyczne smart grids, oddziaływanie rozproszonych i odnawialnych źródeł energii, systemy monitorowania, energetyczne filtry aktywne (redukcja wyższych harmonicznych napięć i prądów, kompensacja mocy biernej, symetryzacja prądów i napięć). Więcej